Skip to content

07.05.2017 – Rūķu našķis – Koknesē

Koknesē, pie Radošās mājas, svētdien, 7. maijā, pulksten 9 notiks Ūsiņdienas tirgus — “Staburagu” informē biedrības “Baltaine” priekšsēdētāja Inguna Žogota. “Šādu tirgu organizēsim pirmo reizi.
“Aicinām visus tirgoties un iepirkties! Ir laiks izvēdināt savus skapjus, klētis, bēniņaugšas! Varbūt tieši tas, kas  mājās nostāvējies, noder kādam citam un ir pašā laikā!” saka Inguna Žogota. “Būs arī padomāts arī par lustēm, būs zupa, kas vārīta uz dzīvas uguns, un citas izklaides.”

Inguna Žogota gan norāda, ka tas nebūs nederīgu krāmu tirgus, nevajadzētu piedāvāt preci, kura vairs nekam neder un būtu izmetama. Un tas nebūs arī “lupatnieku” tirgus, kurā pārdod lētās preces no Polijas vai kādas citas valsts. “Varbūt kādam mājās ir labi, bet pašam nevajadzīgi trauki, bļodas, svečturi un citas lietas, stādi no sava dārza,” viņa stāsta.

Kādēļ tirgotājiem ir tik augsta dalības maksa — 10 eiro? Vai lauku iedzīvotāji to varēs atļauties? “Lielam tirgotājam 10 eiro ir atbilstoša summa, bet, ja pieteiksies iedzīvotāji, kuri vēlēsies ko pārdot no sava dārza, saimniecības, maksa varētu būt arī mazāka, par to vienosimies. Tāpēc jau ir norādīts telefons, pa kuru jāpiesakās, sarunā noskaidrosim, ko cilvēks vēlas pārdot,” stāsta biedrības vadītāja.