Skip to content

07.11.2015 – Rūķu našķis Valmiermuižā

MartindienaMārtiņdienas svinības un tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 7.novembrī

Lai godam nosvinētu Mārtiņdienu, 7. novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie „Valmiermuižas alus” darītavas norisināsies svinības un tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. Mārtiņdienas svinību mielastā godā tiek celts alus, tamdēļ Valmiermuižas pils parkā meistari virs dzīvās uguns brūvēs alu pēc senām latviešu tradīcijām no Latvijas graudu iesala un Gaujmalā plūktiem apiņiem. Ikviens laipni aicināts izzināt senās alus brūvēšanas tradīcijas, kā arī to nobaudīt. Svinības noslēgsies ar lustīgu tradīciju vakaru, dziesmām un dančiem Valmiermuižas klētī.

Sakarā ar Ziemassvētku pasūtījumiem, kurus rūķi gatavo jau laikus, novembrī plānoju būt tikai vienā tirdziņā!

7. novembrī- “Ar gardu muti Valmiermuižā”- tirdziņā pie Valmiermuižas alus darītavas. Vairāk informācijas šeit: http://www.gardumuti.lv/aktualitates.htm

Tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

Mārtiņi ir ziemas sagaidīšanas svētki, kad dienas kļūst īsākas, bet naktis garākas. Rudens raža ir novākta un laiks to celt galdā. Arī Valmiermuižā sabrauks tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās sanākušajiem brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, garšvielas, mājas vīnu, sulas, sukādes un citus gardumus. Amatnieku pūrā būs vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas, ar kurām rotāt kā sevi, tā apdāvināt radus un draugus. Notiks arī Mārtiņdienas izsole, kurā aizrautīgākie solītāji varēs tikt pie tirgotāju sarūpētajām veltēm.

Tiekamies Valmiermuižas gadatirgū!

Tradīciju izzināšana un radošās darbnīcas

Mārtiņu izdarības ierādīs Mārtiņbērni no Dikļu folkloras kopas „Endzelīte”, kuri aicinās izzināt latvju dziesmu zinības, rotaļas un dančus. Mazākie tirdziņa apmeklētāji varēs doties zirgu izjādēs Valmiermuižas pils parkā un piedalīties Mārtiņdienas radošajās darbnīcās, kur tiks gatavotas un pielaikotas krāšņas maskas, baudīti cukurāboli, no vilnas meistaroti Mārtiņgaiļi un ierādīti latviskie amati.

Mielošanās un sildīšanās ar „Valmiermuižas alus” brūvējumiem
Lai godātu Mārtiņdienu un mielotu sanākušos viesus, Valmiermuižas Alus virtuves pavāri aicinās nobaudīt smeķīgus, alū sautētus jaunās ražas kāpostus. Savukārt “Valmiermuižas alus” darītavas meistari piedāvās nobaudīt ziemīgus jaunbrūvējumus un īpašas silto alus dzērienu garšas: spirdzinoši skābenu Kviešu alus – smiltsērkšķu un saldi rūgtenu Portera – cigoriņu kafejas dzērienu.

Senā alus darbnīca
Visas dienas garumā pils parkā virs dzīvās uguns tiks darīts alus pēc seno laiku tradīcijām – ozolkoka traukos no Latvijas graudu iesala un Gaujmalā plūktiem apiņiem. Alus meistari rādīs un stāstīs visu par alus darīšanu, kā arī ļaus nobaudīt tā seno laiku garšu.

/Ieeja bez maksas/

Mārtiņdienas tradīciju vakars

Mārtiņdienas svinības noslēgsies plkst. 19:00 Valmiermuižas klētī ar latvisko tradīciju vakaru. Tajā par lustīgiem dančiem un jestrām dziesmām gādās folkmūzikas grupa “Māsas Dimantas un Cēsu mednieku orķestris”.
/Biļešu cena: 7,00 €, tās var iegādāt „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2./

Pasākumu atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada dome, SIA „ZAAO”, Valmieras kultūras centrs, t/c „Valleta” un laikraksts „Liesma”.

MĀRTIŅDIENAS SVINĪBU PROGRAMMA
TIRDZIŅŠ „AR GARDU MUTI VALMIERMUIŽĀ”

TIRGOŠANĀS
11:00 – 15:00 Mājražotāju un amatnieku rudens ražas labumu tirdziņš
MIELOŠANĀS
11:00 – 15:00 Valmiermuižas Alus virtuves pavāru gādātu alū sautētu kāpostu garšošana
11:00 – 15:00 „Valmiermuižas alus” ziemīgo jaunbrūvējumu provēšana
LUSTĒŠANĀS
12:00 – 14:30 Dziesmas, danči un svētku tradīciju izzināšana kopā ar Mārtiņbērniem no Dikļu folkloras kopas “Endzelīte”

DARBOŠANĀS
11:00 – 13:30 Mārtiņbērnu masku gatavošana
11:00 – 13:30 Mārtiņgaiļu un masku gatavošana
13:00 – 13:30 Mārtiņdienas labumu izsole
11:00 – 14:00 Latvisko amatu ierādīšana
11:00 – 15:00 Cukurābolu gatavošana
11:00 – 15:00 Izjādes ar zirgiem Valmiermuižas pils parkā

SENĀ ALUS DARBNĪCA

11:00 – 21:00 Alus brūvēšana un baudīšana
/Ieeja bez maksas/

MĀRTIŅDIENAS TRADĪCIJU VAKARS
19:00 – 22:00 Lustīgi danči kopā ar folkmūzikas grupu “Māsas Dimantas un Cēsu mednieku orķestris”
/Biļešu cena: 7,00 €, tās var iegādāt “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas, Dzirnavu ielā 2./

Nākamās svinības ar tirdziņu un dančiem 19. decembrī, svinot Ziemas saulgriežus!
Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.