Skip to content

11.09.2021 – Rūķu našķis – Bauskā


11. septembrī no plkst. 17:00 Bauskas rātslaukumā norisināsies tradicionālais “Zemgales dižtirgus”, kurā pulcēsies ap 80 mājražotāju un amatnieku, tostarp 16 tirgotāji no Bauskas novada. Taču no plkst. 20:00 līdz plkst. 24:00 pilsētas iedzīvotāji pirmo reizi tiek aicināti uz CIERI – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā. Šogad tā būs veltīta vecpilsētas industriālā mantojuma izzināšanai, rotājot bijušo ražotņu namus un vecpilsētas ielas ar Bauskā vēl nebijušu gaismas noformējumu.

Kopumā CIERES maršrutu veidos 8 izgaismotas ēkas Bauskas vecpilsētā, kurās reiz pārstāvēta kāda industrija. Pie katras no tām būs iespēja iepazīties ne tikai ar ēkas vēsturi, bet arī noklausīties tai pietuvināta cilvēka notikumu stāstu par laikiem, kas pavadīti strādājot vai kādā citā veidā esot par daļu no tās. Namu stāstu audio ierunās novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis. Izdrukātas CIERES maršruta kartes pastaigas dienā būs iespējams saņemt stendā Bauskas Rātslaukumā, taču elektroniski karte būs pieejama Bauskas Kultūras centra sociālās platformas “Facebook” lapā (facebook.com/kultura.bauska) vai mājaslapā kultura.bauska.lv.

Cierētāji tiek aicināti vērīgi lūkoties ne tikai uz izgaismoto ēku fasādēm, bet arī uz saviem purngaliem, jo pie katra izgaismotā objekta tuvumā atradīsies vārds vai frāze, no kuriem pastaigas beigās iespējams izveidot kāda latviešu rakstnieka teikto par Bausku. Pēc veiksmīga maršruta izpildes CIERES dalībniekiem būs iespēja piedalīties balvas izlozē un laimēt lidojumu ar gaisa balonu, līdz plkst. 23:59 iesūtot iegūto teikumu SMS – telefona numurs, uz kuru iesūtīt iegūto teikumu, kā arī savu vārdu un uzvārdu, tiks norādīts uz kartes. Balvas izloze notiks 12. septembrī plkst. 12:00 Bauskas Kultūras centra FB lapā (facebook.com/kultura.bauska). Aicinām ņemt vērā, ka dāvanu karti lidojumam ar gaisa balonu četrām personām saņems izlozētais dalībnieks, kurš būs izpildījis visus noteikumus un tiešraides laikā pirmais atbildēs uz telefona zvanu.

Dodoties pastaigā, iesakām līdzi ņemt pildspalvu un lukturīti. Lukturītis var noderēt, lai tumsā atrastu meklētos vārdu vai frāzes, ko tad pēcāk ar pildspalvu piefiksēt uz kartes. Aicinām CIERES dalībniekus būt atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informējam autovadītājus, ka šajā dienā Bauskas vecpilsētā būs satiksmes ierobežojumi. No plkst. 15:00 līdz plkst. 24:00 satiksmei slēgts Rīgas ielas posms no Kalēju ielas līdz Kalna ielai, Plūdoņa iela posms no Kalna ielas līdz Kalēju ielai, kā arī Pasta iela posmā no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai. No plkst. 19:00 līdz plkst. 24:00 satiksmei slēgta Dambja iela, Rīgas ielas posms no Baznīcas ielas līdz Dambja ielai, kā arī Plūdoņa ielas posms no Baznīcas ielas līdz Dambja ielai.