Skip to content

19.09.2020 – Rūķu našķis – Valmiermuižā

  • by

Miķeļos ar svinībām un gardu mielastu tiek atzīmēta lielo darbu noslēgšana, galdā tiek celts viss, kas vasarā sarūpēts. Svinībām par godu Valmiermuižā 19. septembrī laikā plkst. 11.00-15.00 būs sabraukuši tirgotāji no malu malām, līdzi vedot dārzeņus, sierus, gaļu, zivis un citus gardumus, ar ko mieloties un papildināt savus ziemas krājumus. Savukārt amatnieki būs parūpējušies par māla traukiem, kalumiem, koka darinājumiem, pinumiem un krāšņumlietām. Ikvienam būs iespēja izzināt tradīcijas, piedalīties dažādās darbnīcās, kā arī doties izjādēs kopā ar Valmiermuižas stallis – Valmiermuižas jātnieku skola saimi.

Svinību laikā būs iespēja izzināt Miķeļdienas tradīcijas un ticējumus, kā arī iepazīt kalēja amatu, izzināt dzelzs ieguves noslēpumus, iemēģināt roku sviesta kulšanā, zāļu deķu aušanā un siera siešanā.

Kā allaž, lustīgākam noskaņojumam Valmiermuižas parku pieskandinās mūziķi. Šoreiz tā būs grupa Trio TRE. Tā kā Miķeļdienā jau izsenis ciemos sabrauc ļaudis no dažādiem nostūriem, tad arī dziesmas būs dažnedažādās valodās – ne tikvien latviešu, bet arī īru, zviedru un citu tautu valodās.

Ieeja bez maksas.

Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.

Projektu atbalsta Vidzemes plānošanas reģions un Valsts kultūrkapitāla fonds.