Skip to content

19.12.2015 – Rūķu našķis Valmiermuižā

Gardumuti ziemassvētki 2015
Ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 19.decembrī

Lai atzīmētu Ziemas saulgriežus, 19. decembrī plkst. 11:00 – 15:00 pie Valmiermuižas alus darītavas notiks šī gada noslēdzošais lauku labumu tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. Svinībās pulcēsies kupls Latvijas mājražotāju un amatnieku pulks, pie kuriem varēs iegādāt smeķīgus gardumus svinībām un jaukas, noderīgas dāvaniņas saviem mīļajiem. Svētku noskaņu kuplinās arī radošās darbnīcas. Brango svinību noslēgumā Valmiermuižas klētī plkst. 19:00 kopā ar jauniešu folkloras grupu „Kokle” varēs lēkt lustīgos dančos un baudīt svētku mielastu.

Tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

Ziemas saulgriežu svētku mielasts jātur godā, tāpēc arī Valmiermuižā sabrauks tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās sanākušajiem brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, ziemīgas zāļu tējas, garšvielas, karstvīnu, sulas, sukādes, karameles, piparkūkas un citus gardumus. No amatnieku darinājumiem sanāks labas dāvaniņas pašam un saviem mīļajiem – rotaslietas ar latvju zīmēm, vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas. Rūķu našķis, kā parasti, dzeltenajā nojumē.

Latvisko tradīciju izzināšana un radošās darbnīcas

Aukstākajā laikā ir jāpiesauc saule, tāpēc Jērcēnu folkloras kopa „Mežābele” tirdziņa viesus aicinās dažādās izdarībās – rotaļās, bluķa vilkšanā un ķekatās. Ziemas saulgriežos, kad ciemi nāk, īpaši svarīga ir istabas rotāšana – radošajās darbnīcās gan lieli, gan mazi varēs paši darināt svētku puzurus un salmu rotājumus, gatavot sveces Valmieras muzeja saimnieču uzraudzībā, dekorēt piparkūkas, kā arī liet laimes nākotnes izzināšanai. Kad svētku dāvaniņas būs iegādātas, tās varēs iesaiņot kopā ar mākslas galeriju „Laipa”. Aizrautīgie varēs doties zirgu izjādēs kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.

Mielošanās un sildīšanās ar “Valmiermuižas alus” brūvējumiem

Valmiermuižas Alus virtuves meistari rūpēsies par savu viesu uzņemšanu un īstenu svētku garšu – taukšķētiem pelēkajiem zirņiem ar aizdaru. Savukārt, lai turētos veselība un saaukstēšanās muktu prom, jāizdzer kauss ar karstalu, ko īpašā darbnīcā brūvēs paši meistari.

/Ieeja bez maksas/

Ziemas saulgriežu tradīciju vakars

Lai tumšajā laikā ienestu gaismu, Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai no plkst. 19:00 norisināsies tradīciju vakars ar jauniešu folkloras grupu „Kokle”. Jaunieši ir atraktīvi un labprāt pieņem dažādus kultūras dzīves izaicinājumus un notikumus. Grupas vadītāja Dina Liepa apgalvo, ka viens no šīs vasaras sirsnīgākajiem un pozitīvākajiem piedzīvojumiem bijusi vasaras saulgriežu svinēšana Valmiermuižā. Tā piesaistot ar savu īpašo auru, kas pulcē ap sevi pozitīvi domājošus un darbīgus cilvēkus. „Kokle” ir apņēmības pilna piepildīt arī Ziemas saulgriežu vakaru ar lustēm un dančiem!

/Biļešu cena: 7,00 €, tās var iegādāt „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2./

Pasākumu atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada dome, SIA „ZAAO”, Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta” un laikraksts „Liesma”.

ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBU PROGRAMMA

TIRDZIŅŠ „AR GARDU MUTI VALMIERMUIŽĀ”

TIRGOŠANĀS

11:00 – 15:00 Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš

MIELOŠANĀS

11:00 – 15:00 Valmiermuižas Alus virtuves pavāru gādātu pelēko zirņu garšošana

11:00 – 15:00 Valmiermuižas karstalus darbnīca

LUSTĒŠANĀS

12:00 – 14:30 Ziemas saulgriežu dziesmas un rotaļas, ķekatās iešana, bluķa vilkšana un dedzināšana kopā ar Jērcēnu folkloras kopu „Mežābele”

DARBOŠANĀS

11:00 – 14:00 Svētku puzuru un salmu rotājumu darbnīca

11:00 – 14:00 Sveču gatavošana

11:00 – 15:00 Dāvanu saiņošana

11:00 – 15:00 Piparkūku rotāšana

11:00 – 15:00 Laimes liešana un zīlēšana

11:00 – 15:00 Izjādes ar zirgiem Valmiermuižas pils parkā

/Ieeja bez maksas/

ZIEMAS SAULGRIEŽU TRADĪCIJU VAKARS

19:00 – 23:00 Ziemas saulgriežu izdarības, danči, rotaļas kopā ar jauniešu folkloras grupu „Kokle”

/Biļešu cena: 7,00 €, tās var iegādāt „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2./

Nākamais tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 6. februārī, svinot Meteņus!
Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.