Skip to content

22.06.2017 – Rūķu našķis – Doma laukumā

  • by

Sveicieni visiem – lieliem un maziem kārumniekiem! 😉
22.06.2017 no plkst.9:00-19:00 Rūķu našķis gaidīs Jūs Rīgā, Doma laukumā (precīzāk – Pils ielā)!

Vairāk informācijas skatīt šeit: avesol.riga.lv

Latvijā īpaši atzīmē gada īsāko nakti – Līgo svētkos mājas tiek pušķotas lapu vainagiem, galdā tiek celts alus un īpašais Jāņu siers, un visu nakti pie ugunskuriem tiek dziedātas Jāņu dziesmas, griezti danči un sagaidīts saullēkts. Lai sagatavotos šiem krāšņajiem svētkiem 22.jūnijā no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00, pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā varēs izbaudīt Līgo svētku sajūtu. Savus ražojumus piedāvās zemnieki un amatnieki no visas Latvijas. Saulgrieži, kad diena – gara, bet nakts – īsa, ir latviskākie vasaras svētki – vainagi, meijas, līgo puķes, zāļu tējas un medus no smaržīgajām vasaras pļavām pirms Līgo svētkiem piešķir Zāļu tirgum īpašu noskaņu.

Lauku maize un siers, silti pīrāgi, piparkūkas, kūpināta gaļa un zivis – viss, kas gādāts Zāļu tirgū, garšo labāk gan ciemakukulim, gan pašu svētku galdam.

Kā ierasts, Zāļu tirgus placī netrūks arī plaša amatnieku izstrādājumu klāsta – pinumi, māla trauki, lina drānas un palagi, adījumi, koka karotes, dzintara rotas un sudrablietas. Pirms ciemiem ikviens šeit varēs izmeklēt kādu īpašu svētku dāvanu Līgai vai Jānim. Latviešu ticējums vēsta – līgošana aizdzen nelaimes un iztrenkā mošķus, tai pamatīgi jāgatavojas. Zāļu tirgū varēs atrast visu, kas līgošanai nepieciešams.
Svētku noskaņu tirgus apmeklētājiem papildinās svētku kultūras programma, kur visi kopā varēs dziedāt Līgo dziesmas un kājas izlocīt jestros dančos!

Jau no plkst. 10.00 uz skatuves sāksies lustīga ielīgošana kopā ar pūtēju orķestri FANFARA, bērnu deju ansambļiem TEIKSMIŅA, KAMOLĪTIS, DZĪPARIŅS un BITĪTE, bērnu vokālajiem ansambļiem MAGONĪTE un KNĪPAS UN KNAUĶI, orķestri RĪGA, tautas deju ansambļiem DZĪPARS un SIDRABI, kapelu HĀGENSKALNA MUZIKANTI, jaukto kori LAUDATE CHARISMATA, kamerkori KONVENTS, folkloras kopu LĀNS, vīru vokālo kvartetu HARMONIJA RĪGAI, deju kopu MARMALE un grupu LAUKU MUZIKANTI.

Gan tirgotājiem, gan apmeklētājiem možu garu visas dienas garumā uzturēt palīdzēs Jāņa tēvs KRISTAPS RASIMS, kurš pastāstīs arī par svarīgākajām un interesantākajām gaidāmo Līgo svētku tradīcijām un ticējumiem. Apmeklētājiem būs iespēja demonstrēt savu izdomu, asprātību, zināšanas un veiklību dažādos konkursos.
Ieskandināsim Līgo svētkus kopā!