Skip to content

20.12.2014 Ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

  • by

ValmiermuižaLai atzīmētu Ziemas saulgriežus, 20. decembrī no pl. 10:00 – 14:00 pie „Valmiermuižas alus” darītavas notiks šī gada noslēdzošais lauku labumu tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”, radošās darbnīcas, mielošanās un pl. 19:00 Tradīciju vakars kopā ar postfolkloras grupu „Rikši”.

Tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

Lai svētku mielasts izdotos bagātīgs, tirdziņā būs iespēja iegādāties kūpinātas zivis, ievārījumus, dzirkstošos vīnus, bet saldumu kārotājiem būs sarūpēti dažādi sēkliņu našķi un piparkūkas. Kā jau ierasts, tirdziņā būs iespējams iegādāties arī mājās ceptu maizi, gaļas kūpinājumus un svaigos sierus.

Arī Rūķu našķis būs šajā tirdziņā – meklējiet dzeltenu nojumi.

Savukārt, lai tirdziņa apmeklētāji vēl pagūtu sarūpēt svētku dāvanas saviem mīļajiem, amatnieki būs sarūpējuši skaistus darinājumus, kas rotāti īpaši šiem svētkiem.

Tradīciju izzināšana un radošās darbnīcas

Senāk Ziemas saulgriežos visi ļaudis priekā un līksmībā svinēja gaismas uzvaru pār tumsu, un veica dažādus rituālus, lai nodrošinātu pārticību, bagātu ražu un veiksmi arī nākamajā gadā. Šīs tradīcijas izzināsim vienojoties lustīgās rotaļās, spēlēs un brangā bluķa vilkšanā kopā ar folkloras ansambli/ dziesmu draugu kopu „Nāburgi”. Visa tirdziņa garumā kā lieli, tā mazi varēs ņemt dalību radošajās darbnīcās, kur veidos puzuru un salmu rotājumus, apgūs kaligrāfijas mākslu, dekorēs piparkūkas, bet laimes liešanā zīlēs savu nākotni.

Mielošanās ar Ziemas saulgriežu cienastiem

Lai lustīgi aizvadītu pērno gadu un ar svētību sagaidītu nākamo, svinību galdā tiek celts bagātīgs mielasts, tamdēļ ar „Valmiermuižas virtuves” pavāru gādību tirdziņa viesi varēs baudīt tradicionālos zirņus ar speķi un svaigi ceptus pēperkokus, bet dzestro ziemas dienu pārsteigt ar Valmiermuižas karstalu un silto iesala dzērienu.

/Ieeja bez maksas/

Tradīciju vakars

Vakarpusē, pl. 19:00, „Valmiermuižas klētī” notiks Ziemas saulgriežiem veltīts tradīciju vakars ar koncertu, līksmu sadziedāšanos un dančiem kopā ar postfolkloras grupu „Rikši”, kas priecē klausītājus ar dažādām latviešu un latgaliešu tradicionālām dziesmām postfolkloras apdarē. Grupa savas pastāvēšanas laikā ir uzstājusies Lietuvā, Krievijā, Francijā, kā arī piedalījusies XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, un nu jau trešo reizi viesosies arī Valmiermuižā.

/Biļešu cena: 7,00 €, tās var iegādāties „Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas/

Tirdziņu atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA „ZAAO”, Valmieras kultūras centrs, t/c „Valleta” un laikraksts „Liesma”.