Skip to content

8.02.2014 Tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

  • by

Svinot Meteņus, februārī Valmiermuižā notiks tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”!

Lai godam nosvinētu Meteņdienu, 8. februārī no plkst. 10.00 – 14.00 pie “Valmiermuižas alus” darītavas notiks svinības un tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. Meteņi, ievērojot senas paražas, tiek svinēti starp Ziemassvētkiem un Lielo dienu, un svētku svinēšana tiek saistīta ar ziemas beigām un pavasara tuvošanos.

Šī gada pirmajā gardēžu tirdziņā būs sabraukuši vietējie mājražotāji ar saviem gardumiem – mājās ceptu maizīti, gaļas kūpinājumiem, svaigi sietiem sieriem un citiem labumiem. Meteņdienas tirdziņa viesiem būs iespējams izzināt svētku tradīcijas, piedalīties svinību izdarībās nākamā gada auglības un labklājības nodrošināšanai, iemēģināt roku radošās darbnīcās, uz vietas mieloties ar tradicionālajiem svinību ēdieniem, kā arī doties zirgu izjādēs.

Arī Rūķu našķis būs šajā tirdziņā – meklējiet dzeltenu nojumi.


Par Tirdziņu
Tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” ir Valmiermuižas kultūras biedrības projekts latviešu gadskārtas svinību un to tradīciju popularizēšanai, mājražotāju kustības daudzināšanai un gardēžu tūrisma attīstībai Valmiermuižā. Tirdziņš aizsākās 2012. gadā. 2013. gadā notika seši gadskārtas svinībām veltīti tirdziņi, bet 2014. gadā plānotas astoņas svinību un tirgošanās reizes. Gadskārtas svinību un tirdziņu rīkošanu atbalsta SIA „Valmiermuižas alus” un Burtnieku novada dome.