Skip to content

Ar Gardu Muti Valmiermuižā – Saulgriezis 2014

Valmiermuižas tirgus
Lai godam sagatavotos un ieskandinātu tuvojošos vasaras saulgriežus, ielūdzam uz Jāņu ielīgošanu “Saulgriezis 2014” Valmiermuižas pils parkā 21.jūnijā!

Jāņos neiztikt bez putojoša alus, garda siera un kārtīgas mielošanās, tādēļ no 12:00 – 17:00 Valmiermuižas pils parkā norisināsies tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā”, uz kuru sabrauks vairāk kā 50 vietējo mājražotāju un amatnieku ar saviem labumiem.

Arī Rūķu našķis būs šajā tirdziņā – meklējiet dzeltenu nojumi.

No dienas vidus parkā pie “Valmiermuižas alus” darītavas darbosies Jāņu tradīciju skola un darbnīcas. Kā ielīgot svētkus ar rotaļām, senču tradīcijām un dabas un gaismu godinošiem rituāliem ierādīs folkloras kopas “Mežābele” un “Putnis”. Mācīsimies dziedāt Jāņu dziesmas, izzināt Jāņu zāles, pīt vainagus un kārtot Jāņu ugunskuru kopā ar Valmieras 4.skautu vienību, bet mazākos Jāņu bērnus priecēs koka spēles un izjādes zirga vai ponija mugurā. Valmiermuižas parku pierībinās tautisko deju koncerts, svētku repertuārā deju kolektīvi „Pastalnieki”, “Solis”, “Līksme”, “Luste”, “Sadancis”, “Tīne” un “Dzieti”.

Pēcpusdienā, plkst. 19:00, Valmiermuižas parku sāks pieskandināt koncerts etno skaņās – Liepājas post-folka grupa “Zari”, Latgaļu folkmetāla grupa “Green Novice” un ritma apvienība “Pulsa efekts” ar perkusijām un uguns šovu.
Turpinājumā lieliem un maziem deju soļus ierādīs un uz lustīgiem dančiem aicinās Rīgas danču kluba kapela “Kefir”, folka grupa “Māsas Dimantas” un postfolka grupa “Laiksne“.

Ielīgošanas festivālu „Saulgriezis” rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar „Valmiermuižas alus” darītavas, Burtnieku novada pašvaldības, Valmieras pilsētas pašvaldības, Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pasākumu stiprina arī SIA „ZAAO” un Valmieras Namsaimnieka atbalsts. Informatīvi atbalsta Valmieras Kultūras centrs, laikraksts “Liesma”, žurnāls “Ir” un t/c „Valleta”.