Skip to content

Cēsu svētki 2014

Cēsu svētki 2014

CĒSU SVĒTKI 2014

Cēsis svētkus svinēs no 25. līdz 27. jūlijam, kur cēsniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvāta daudzveidīga kultūras, izklaides un sporta pasākumu programma. Šogad programma tiek piedāvāta dažādās tematiskās noskaņās – rosīgās, klasiskās, romantiskās, roka, aktīvās, skanīgās, garšīgās, etnografiskās, sportiskās – lai ikviens svētku apmeklētājs spētu atrast sev sirdij tuvāko un tīkamāko pasākumu.

Cēsu pilsētas svētki ieskanēsies 25. jūlijā Vidzemes koncertzālē Cēsis ar koncertu Ravēla Šeherezade un Štrausa Varonis, kas norisināsies Cēsu mākslas festivāla ietvaros. Vasaras vakaram piemērotajā programmā skanēs Morisa Ravela un Riharda Štrausa mūzika, uzstāsies Kristīne Gailīte (soprāns), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģēs Andris Poga.

26.jūlijs, kas ir Cēsu svētku rosīgākā diena, sāksies ar pūtēju un tauru skaņām, lai modinātu cēsniekus uz pilsētas svētkiem. Cēsu vecpilsētā būs svētku tirdziņš, Maija parkā notiks aktivitātes bērniem un ģimenēm – atrakcijas, spēles, radošās darbnīcas, konkursi, Vara Klausītāja Zīmējumu teātra interaktīvā izrāde, kuras tapšanā tiks aicināti iesaistīties vecāki ar bērniem. Rožu laukumu visas dienas garumā pieskandinās Latvijas labākie pūtēju orķestri, bet turpat blakus – Sv. Jāņa baznīcā norisināsies baznīcas renovācijas atbalstam veltīts Raimonda Macata un Ilzes Vilkas labdarības koncerts.

Rūķu našķi 26.07.2014 Cēsīs Torņa ielā no 10:00 – 18:00


Trakulīgāku roka atmosfēru Cēsīs ienesīs motociklu izstāde Custom bike show un FONO Cēsis skatuve Līvu laukumā, kur uzstāsies Dzelzs vilks, Bonafide 3000, Roberts Gobziņš un Resnie Putni, Miks Dukurs, Linga, Band Mango, Haralds Sīmanis, Bill&Murray, DJ Toms Grēviņš. Arī šogad Pionieru laukumā būs suņu un dekoratīvo trušu šovs.

Romantisma dzirksteli varēs sajust pasākumos Cēsu Jaunajā pilī – koncertā Viņš un Viņa, seno deju grupas Magnolija priekšnesumos un Janas Eglītes krievu romanču koncertuzvedumā. Pils dārzā norisināsies Etno-eko festivāls Sviests ar latviešu un sāmu grupu līdzdalību, bet Pils parkā notiks senioru deju festivāls Kam nav 100, tas var.

Sestdienas vakarā Cēsu mākslas festivāls klasiskās mūzikas baudītājiem ir sagādājis koncertu ar Īlingas simfoniskā orķestra piedalīšanos: Maskata tango un Elgara simfonija Vidzemes koncertzālē Cēsis Svētku vakaru Pils parkā noslēgs grupas AUĻI koncerts, kā arī nakts balle ar grupu Bet, Bet, DJ Cinduli un svētku uguņošanu.

Lai popularizētu šaha spēli Cēsīs un Cēsu novadā, pilsētas svētku laikā jau 5. reizi tiek organizēts “Cēsu pilsētas svētku atklātais šaha turnīrs”. Ik gadu turnīrā pulcējas šī sporta veida cienītāji no Cēsīm un Vidzemes.
Tiekamies 26. jūlijā (sestdiena) plkst. 9.30,Pieaugušo izglītības centrā Cēsīs, Raunas ielā 4, 2. stāvā! Skatīt nolikumu.

Cēsu svētku sportiskākā diena būs 27. jūlijs. Vienības laukumā notiks ielu florbola Ghetto floorball un šautriņu mešanas sacensības, tiks noskaidrots basketbola soda metienu precīzākais grozu guvējs. Skeitparkā notiks skeitborda sacensības, bet Maija parkā tiks atklāts ātrākais vasaras slēpotājs slēpju skrējienā. Pie Izstāžu nama būs orientēšanās labirints OK Meridiāns un Cēsu karatē kluba paraugdemonstrējumi.

Cēsu kafejnīcu, bāru un restorānu īpašnieki būs pacentušies, lai nodarbinātu un iepriecinātu cēsnieku un pilsētas viesu garšas kārpiņas.

Cēsu svētkus 2014 organizē pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”. Svētkus atbalsta Cēsu novada pašvaldība un A/S “Cēsu alus”.

Vairāk informācijas par pasākumu: www.cesis.lv