Skip to content

Rūķu našķis – 04.11.2017 – Valmiermuižā

  • by

Ar mājražotāju tirdziņu un svētku tradīcijām Valmiermuižā svinēs Martiņdienu!

Rudens ražas novākšanai par godu 4. novembrī pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Mārtiņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”. Diena būs piepildīta ar aktīviem un gardiem notikumiem – varēs pirkt un pārdot, baudīt tradīcijas, mēroties spēkiem, nobaudīt sātīgas zupas un doties izjādē ar zirgiem. Lustes un andelēšanās Valmiermuižā norisināsies no plkst. 11.00. līdz 15.00.

Iesakām nepalaist garām iespēju, lai piepirktu pilnu somu ar dažādiem gardumiem un amatnieku meistarstiķiem, jo Valmiermuižā kuplā skaitā būs sapulcējušies amatnieki un mājražotāji, ļaujot sanākušajiem iegādāt dažnedažādus meistaru darinājumus, kā arī nopirkt rudens ražas veltes, gaļu, zivis, medu, maizi un našķus. Kad tirdziņš būs izstaigāts un kārotais iegādāts, tad jebkurā mirklī ikviens aicināts pievienoties aktivitātēm, kas aicina izzināt Mārtiņdienas tradīcijas. Par tradīcijām parūpēsies folkloras kopa „Putni” no Lēdurgas, bet īpašajās darbnīcās būs iespējams gan izveidot Mārtiņbērnu maskas, gan sacensties atjautībā un spēka prasmēs. Svinībās būs iespējams sastapt arī Valmiermuižas staļļa saimi, kas aicinās doties izjādēs.

Kad būs iepirkts un izzināts, tad laiks uzkrāt spēkus, ieturot gardu maltīti. Valmiermuižas alus virtuves darboņi gan sestdien, gan svētdien (plkst. 10.00 – 14.00) būs parūpējušies, lai sanākušie varētu ieturēt nesteidzīgas, gardas un spēka pilnas Latvijas garšu brokastis. Savukārt alus darītavas meistari, kā jau īstās lustēs pieklājas, galdā cels jaunu un īpašu alus garšu.