Skip to content

Rūķu našķis – 07.09.2019 – Bauskā


Pagalmu un putras svētkos apmeklētājus gaidīs 19 pagalmiņi

Bauskas vecpilsētā 7. septembrī norisināsies IX Pagalmu svētki un VII Putras godēšana, kur 19 vecpilsētas pagalmiņos būs iespēja iesaistīties dažādās aizraujošās norisēs, nobaudīt gardas putras un piedalīties loterijā. Savukārt Bauskas rātslaukumā Zemgales dižtirgus pulcēs mājražotājus, amatniekus, dizaina un citu noderīgu preču tirgotājus no visas Latvijas.

Pagalmu un Putras svētku mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam Bauskas vecpilsētā, aizdomāties par tā saglabāšanas nozīmību, kā arī atgriezt vecpilsētā rosību. Šogad vecpilsētā rosība būs 19 pagalmiņos, kuru saimnieki apmeklētājiem būs sarūpējuši radošas, aktīvas un izklaidējošas nodarbes.

Līdztekus dažādajām norisēm pagalmiņos Bauskas rātslaukumā atradīsies Zemgales dižtirgus, kur būs iespējams iegādāties linu tērpus, dažādus aksesuārus un rotaslietas, koka un keramikas izstrādājumus virtuvei, klūgu pinumus un grozus, svaigi ceptu maizi, gaļas kūpinājumus, sīpolpuķu stādus, medu, zāļu tējas un citas preces. Rātslaukumā rosīsies arī apskates saimniecības “Vaidelotes” saimniece Daira Jātniece, un darbosies mākslinieka Ivara Mailīša greznais karuselis “Lidojums uz siltajām zemēm”.

Vairāk informācija: kultura.bauska.lv

PII “Zīlīte” pagalmā būs iespēja apskatīt lelles un rotaļu auto no retro līdz mūsdienām, Bauskas Centrālās bibliotēkas pagalmā gaidāmas dažādas izdarības ar grāmatām – foto akcija, brīvais mikrofons, prāta mežģi un citas aktivitātes, Strautnieku ielā skatu laukumā pie Mēmeles upes būs iespējams iesaistīties Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības aktivitātēs. Mākslinieku dārzā koncertā “Sanāciet, sadziediet un sadejojiet” uzstāsies Bauskas novada amatiermākslas kolektīvi – TDA “Jandāls”, TDA “Jandāls” studija, Bauskas Valsts ģimnāzijas TDK “Odziņa”, deju kopa “Rota”, koris “Skalve”, Brunavas balsis/Jurgita un bērni un Vecsaules pagasta senioru vokālais ansamblis “Uguntiņas”, teatrālas izdarības veiks amatierteātris “Dadži”. Veterinārās aptiekas “Cortex” pagalmā viesosies Faira un Draiskulis no “Dabas Zirgiem” Plakanciemā – šeit ikviens varēs uzdot sev interesējušos jautājumus par zirgiem, kā arī uzzināt patiesību par dažādajiem to mītiem.

Tirdzniecības nama “Kvēle” pagalmā plkst. 12.00 vasaras izskaņas koncertā uzstāsies vokālā studija “Pigoriņi”, savukārt Veļas mājas pagalmā plkst. 13.00 svinīgi tiks atklāti biedrības “Meistars Gothards” projekti “Uzplaukšana” un “Ziedēšana”, bet mazākos svētku apmeklētājus priecēs lielie ziepju burbuļi. Tāpat arī citos pagalmiņos gaidāmas dažādas interesantas nodarbes, kas būs aizraujošas gan lieliem, gan maziem svētku apmeklētājiem.

Tikmēr Bauskas novada pašvaldība aicina visus svētku apmeklētājus uz satikšanos atpūtas laukumā Dambja ielā, lai kopīgi svinētu svētkus un iepazīstinātu ar informāciju par pašvaldības aktuālākajiem projektiem. “Accelerate SUNShINE” informatīvajā teltī “Dod mājai otru dzīvi” interesentiem būs lieliska iespēja uzzināt vairāk par visaptverošu daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu un tās ieguvumiem ēku iedzīvotājiem. Projekta “Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros notiks sarunas par bērnu imunitāti, kā arī būs iespēja pārbaudīt asinsspiedienu, ķermeņa masas indeksu (ĶMI) un glikozes līmeni asinīs. Projekta “Zaļās infrastruktūras pilnveidošana zemieņu upju ainavā (ENGRAVE)” ietvaros pasākuma laikā tiks prezentēta projekta ideja un mērķi, kā arī īstenojamās aktivitātes Bauskas novadā. Pasākuma apmeklētājiem tiks sniegta iespēja iepazīties ar multifunkcionālās iekārtas – amfībijas modeli TRUXOR 5045 regulārai upju pļaušanai Bauskas novada pašvaldībā.

Tāpat kā pērn arī šogad apmeklētāji būs aicināti sniegt palīdzīgu roku līdzcilvēkiem, iesaistoties svētku ietvaros plānotās akcijās. Pestīšanas armijas Bauskas korpusa pagalmā gaidāma ziedojumu akcija “Būsim līdzās”, kur apmeklētāji aicināti ziedot tīras un nesaplēstas bērnu un mazuļu drēbītes, rotaļlietas, grāmatas un citas noderīgas mantas. Savukārt Sociālā dienesta pagalmā notiks radošas aktivitātes “Par un ap ābolu”, kur ikviens būs aicināts iesaistīties kādā no ābolu ievārījuma sagatavošanas posmiem akcijā “100 burciņas labdarībai”.

No pulksten 13.00 vairākos pagalmiņos būs iespējams nobaudīt dažādas putras – bukstiņbiezputru ar speķi, uzpūteni, auzu pārslu putru ar raibumiem, rīsu putru ar žāvētiem augļiem un citas. Savukārt Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrība cienās ar gardu zivju zupu.

Lai piedalītos loterijā, pasākuma apmeklētājiem jāiegūst deviņi spiedogi uz pasākuma kartes, no kuriem pieci ir apmeklētāju brīva izvēle, bet četri pagalmiņi jāapmeklē obligāti – PII “Zīlīte”, Sociālais dienests, atpūtas laukums Dambja ielā un Bibliotēkas pagalms. Spiedogotās kartes līdz pulksten 15.00 jāiemet loterijas kastē Bauskas rātsnamā, izlozes sākums plkst. 15.05.