Skip to content

Rūķu našķis – 09.09.2017 – Bauskā

  • by

Šī gada 9. septembrī Bauskas vecpilsētā norisināsies VII Pagalmu svētki un V Putras godēšana. Kā ierasts, svētkos varēs iepazīties ar vecpilsētas pagalmiem, piedalīties aizraujošās aktivitātēs, uzzināt daudz kā jauna, kā arī nobaudīt dažādu garšu putras.

Šogad pagalmu svētki sāksies jau pulksten 11.00, kad baušķenieki un pilsētas viesi būs aicināti apmeklēt 14 Bauskas vecpilsētas pagalmus. Dienas gaitā tajos notiks dažnedažādas aktivitātes, kur VII Pagalmu svētku apmeklētāji varēs izmēģināt spēkavīru izklaides, apskatīt trušu pilsētiņas iemītniekus, uzzināt daudz kā jauna par pienu, klausīties Latvijas stāstnieku pasakās, uzklausīt puķkopības padomus, iemēģināt radošās darbnīcas, aplūkot vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Latvijas toņi un pustoņi” izstādi, ielūkoties Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīcā un baznīcas dārzā, kā arī iesaistīties citās svētku norisēs.

Jau piekto gadu svētku ietvaros notiks arī putras godēšana. Pulksten 14.00 vairumā pagalmu tiks pasniegtas dažādas putras, kas arī šogad pārsteigs garšu dažādībā. Apmeklētāji varēs nobaudīt piena putru, kailgraudu putru ar speķi, norvēģu putru, putru ar rožlapiņu ievārījumu un citus putru veidus.

Līdztekus dažādajām aktivitātēm Bauskas rātslaukumā norisināsies “Zemgales dižtirgus”, kur pulcēsies mājražotāji un amatnieki no visas Latvijas.

Kā jau ierasts, arī šogad svētku apmeklētāji varēs piedalīties loterijā. Šogad gan jāiegūst tikai viens, “Latvijas toņi un pustoņi” izstādes apmeklējumu apliecinošs, spiedoga nospiedums uz pasākuma kartes, kas līdz plkst. 15.00 jāiemet loterijas kastē Bauskas tūrisma un informācijas centrā. Turpat ar savu balsojumu būs iespējams noteikt pagalmu, kas katram apmeklētājam visvairāk paticis.

Izzināsim Bauskas vecpilsētu un kopā radīsim svētkus pagalmos – uz tikšanos VII Pagalmu svētkos un V Putras godēšanā!