Skip to content

Rūķu našķis – 20.06.2018 – Rīgā

20. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 21:30 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43A jau 5. reizi notiks Jāņu ielīgošanas pasākums! Tas kļuvis par gaidītu pasākumu Purvciema un Teikas iedzīvotājiem. Ieeja bez maksas.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vērot tradicionālo Rīgas folkloras kopu un deju kolektīvu koncertu, iesaistīties lielā Jāņu vainaga vīšanas aktivitātē, kurā katrs apmeklētājs aicināts izveidot sev ziedu un zāļu pušķīti un ievīt to vainagā ar domu par dziedinošā spēka un enerģijas iegūšanu. Tā kā Jāņos liela nozīme ir ugunij, kas nes svētību, tad arī daļu Jāņu uguns maģiskās svētības aicināsim ienest katram pašam savā mājā un sētā, darinot Jāņu zāļu laternas. Kā ierasts, darbosies arī ziedu vainagu pīšanas darbnīca. Nāc un piedalies arī Tu!

Pasākumu vadīs dziedātājs un folklorists Ēriks Zeps, kurš iepazīstinās apmeklētājus ar svarīgākajām pasākuma norisēm un aicinās tajās piedalīties, rosinās atcerēties svarīgākās Jāņu dienas tradīcijas un Jāņu zāļu maģisko nozīmi, kā arī to izmantošanu mājās un sētās, tādējādi piesaistot sev enerģiju, spēku un veselību.

Koncertā piedalīsies Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” folkloras kopas “Budēļi”, “Vilkači”, “Berendejka”, bērnu deju kopa “Kamolītis”, vidējās paaudzes deju kopa “Rēvele”, Arodbiedrību kluba “Vecrīga” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rīdzenieks”, Kauguru kultūras nama folkloras kopa “Skance”, VEF Kultūras pils sieviešu koris “Daugavas vanadzes”, deju kopa “Bramaņi” un pasākuma noslēgumā Purvciemu un Teiku ieskandinās postfolkloras grupa “Rikši”.

Pasākumu kuplinās Latvijas labumu tirgotāji, būs iespēja iegādāties – Jāņu sieru, kūpinātu gaļu, ceptu maizi,Rūķu našķi un citus mājražotāju gardumus.