Skip to content

Rūķu našķis – 20.07.2019 – Cēsīs


Sestdien, 20.jūlijā, svētku apmeklētāji varēs mesties pamatīgā notikumu virpulī. No rīta, kā ierasts, pūtēju orķestris “Cēsis” modinās pilsētniekus ar skanīgām melodijām. Dienas laikā Vienības laukumā notiks aktivitātes ģimenēm, zinātniski eksperimenti, leļļu teātris, burbuļošanas darbnīca, pulcēsies lieli un mazi dziedātāji, būs skatāms uzvedums “Čivināsim vai lidosim?” Cēsu teātra izpildījumā, kā arī gaidāmi citi pārsteigumi.

Visu dienu vecpilsētas ielās rosīsies plašs mājražotāju tirdziņš. Rīgas ielā sevi parādīs gan vecpilsētas, gan bijušā Cēsu rajona uzņēmēji. Savukārt Rožu laukumā noderīgas lietas varēs uzzināt no nevalstisko organizāciju un izglītības iestāžu pārstāvjiem, un ne tikai.

Pils dārzā varēsim ceļot laikā un apgūt seno amatu prasmes, klausīties senās mūzikas ansambļus, iepirkties vēsturiskajā Hanzas tirgū un izstaigāt Livonijas kulināro ceļu. Savukārt atelpu no svētku dunas varēs gūt Pils laukumā, kur visas dienas garumā darbosies pirtslietu un dabīgās kosmētikas tirdziņš, darbnīcas un notiks citas sevi lutinošas aktivitātes.

Cēsu baptistu draudzes zvanu ansamblis, svinot 10 gadu jubileju, aicina uz zvanu mūzikas koncertu “Soli Deo Gloria”, kas plkst.18.00 sāksies Ķiršu ielā 1.

Vakarpusē uz centrālās skatuves valdīs teatrālas noskaņas, ko ievadīs Valmieras dziedošie aktieri un turpinās Vidzemes kamerorķestris, diriģents Andris Veismanis un solisti Daumants Kalniņš, Marlēne Keine un Mihails Čuļpajevs. Svētku laukuma programmas režiju rada cēsniece Gunita Bārda.

Arī sestdien Smilšu laukumu no plkst.15.00 līdz pat 4.00 no rīta pieskandinās rokmūzikas festivāls “Fono Cēsis”. Festivāla otrajā dienā uz skatuves kāps “Laika suns”, “The Sound Poets”, Chris Noah, cēsnieki “Franco Franco”, “So Lucid Electric Feel”, Haralds Sīmanis, kā arī Izraēlas mākslinieki “Age is a Box”.

Jāatgādina, ka tradicionālais lukturu gājiens šoreiz sāksies Pils parkā, bet noslēgsies Vienības laukumā. Uz svētku centrālās skatuves notiks “Gada cēsnieka” godināšana, un to noslēgs krāšņs salūts. Vairāk informācijas un pieteikšanās gājienam ŠEIT.

Dienas programmas noslēgumā pirmatskaņojums Riharda Saules šovam “The Queen Experience” un dejas Vienības laukumā līdz plkst.2.00.

Zinām un priecājamies, ka “Cēsis 813” notikumus apmeklē viesi no citām pilsētām, tāpēc AS “Pasažieru vilciens” svētku kulminācijas dienā, 20.jūlijā, norīkojusi vilciena papildreisu maršrutā Rīga-Cēsis-Rīga.

Cēsis dibinātas 1206.gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.

Svētku ģenerālsponsors AS “Cēsu alus”. Svētkus atbalsta: SIA “CDZP”, SIA “M.E.LAT-LUX”, AS “Balta”, Bērnu centrs “KĀ MĀJĀS”, SIA “Beātus”, SIA “Green Line Services”, AS “Pasažieru vilciens”.

Vēsturiskais viduslaiku tirgus norisināsies “Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam” līdzfinansēta projekta “Livonijas kulinārajā mantojumā balstīta tūrisma produkta izveide un popularizēšana” (“Livonijas kulinārais ceļš”) ietvaros.