Skip to content

Rūķu našķis – 21.06.2019 – Doma laukumā


Latvijā īpaši atzīmē gada īsāko nakti – Līgo svētkos mājas tiek pušķotas lapu vainagiem, galdā tiek celts alus un īpašais Jāņu siers, un visu nakti pie ugunskuriem tiek dziedātas Jāņu dziesmas, griezti danči un sagaidīts saullēkts. Lai sagatavotos šiem krāšņajiem svētkiem 21.jūnijā no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00, pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā varēs izbaudīt Līgo svētku sajūtu. Savus ražojumus piedāvās zemnieki un amatnieki no visas Latvijas. Saulgrieži, kad diena – gara, bet nakts – īsa, ir latviskākie vasaras svētki – vainagi, meijas, līgo puķes, zāļu tējas un medus no smaržīgajām vasaras pļavām pirms Līgo svētkiem piešķir Zāļu tirgum īpašu noskaņu.

Rūķu našķi meklējiet Doma laukumā pie Doma baznīcas ziemeļu ieejas – tieši pretī Biržas ēkai.
Lauku maize un siers, silti pīrāgi, piparkūkas, kūpināta gaļa un zivis – viss, kas gādāts Zāļu tirgū, garšo labāk gan ciemakukulim, gan pašu svētku galdam.
Kā ierasts, Zāļu tirgus placī netrūks arī plaša amatnieku izstrādājumu klāsta – pinumi, māla trauki, lina drānas un palagi, adījumi, koka karotes, dzintara rotas un sudrablietas. Pirms ciemiem ikviens šeit varēs izmeklēt kādu īpašu svētku dāvanu Līgai vai Jānim. Latviešu ticējums vēsta – līgošana aizdzen nelaimes un iztrenkā mošķus, tai pamatīgi jāgatavojas. Zāļu tirgū varēs atrast visu, kas līgošanai nepieciešams.
Svētku noskaņu tirgus apmeklētājiem papildinās svētku kultūras programma, kur visi kopā varēs dziedāt Līgo dziesmas un kājas izlocīt jestros dančos!
SKATUVES PROGRAMMA:
10:00 Pūtēju orķestris FANFARA
10:30 Bērnu deju ansamblis TEIKSMIŅA
11:00 Bērnu vokālais ansamblis MAGONĪTE
11:30 Bērnu deju ansamblis DANCĪTIS
12:00 Bērnu vokālais ansamblis KNĪPAS UN KNAUĶI
12:30 Bērnu deju ansamblis BITĪTE
13:00 Orķestris Rīga
13:40 Daigas Galejas senioru koru grupa
14:15 Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis LĪVLIST
14:40 Vidējās paaudzes deju kolektīvs SIDRABI
15:10 Rīgas DANČU KLUBS
15:45 Koris LAUDATE
16:10 Folkloras kopa KOKLE
16:50 Vīru vokālais kvartets HARMONIJA RĪGAI
17:15 Deju kopa MARMALE
17:50 Grupa ZEĻĻI
Gan tirgotājiem, gan apmeklētājiem možu garu visas dienas garumā uzturēt palīdzēs Jāņa tēvs MĀRTIŅŠ RUSKIS, kurš pastāstīs arī par svarīgākajām un interesantākajām gaidāmo Līgo svētku tradīcijām un ticējumiem. Apmeklētājiem būs iespēja demonstrēt savu izdomu, asprātību, zināšanas un veiklību dažādos konkursos.
Ieskandināsim Līgo svētkus kopā!

Vairāk informācijas http://avesol.riga.lv/