Skip to content

Rūķu našķis – 21.10.2018 – Jaunjelgavā

RADU tirgus Jaunjelgavā – vienīgais pozitīvais tirgus Sēlijas vārtos. RADU tirgus veidotāji – ir gan radinieki viens otram, gan radinieki vēsturiskajai tirgotāju pilsētai Jaunjelgavai, kura lepojas ar 370 gadu senu vēsturi. Tirgus iekopts vēsturiskajā tirdzniecības laukumā 2017.gada pavasarī, ar mērķi gan atdzīvināt tirgu un tirgošanās būtību kā piederību pilsētai, gan piedāvājot vislabāko pašmāju ražotāju produkciju ne tikai pilsētas iedzīvotājiem – arī caurbraucējiem (blakus šoseja Rīga –Jēkabpils) un pilsētas viesiem.
RADU tirgus organizētāju patiesā vēlme bija izveidot vienotu tirgotāju RADU saimi, kas arī kopumā veido tik pozitīvo un silto atmosfēru tirgus norises laikā. Tirgus dienās parasti notiek arī kādi tematiski notikumi –atbilstoši sezonai ( gan Lieldienu, Jāņu un Ziemassvētku svinēšana, gan Pilsētas un Ražas svētki u.c.) Izveidots – jau par tradīciju kļuvušais Umurkumurs. Arī šogad tirgotājus un pircējus gaida dažādi pārsteigumi un jaunumi.
RADU tirgus Jaunjelgavā piedāvā pašmāju zemnieku, mājražotāju, amatnieku produkciju. Izņēmuma kārtā akceptē arī atsevišķu tirgotāju produkciju( pēc organizatora ieskatiem ), tādējādi paplašinot kādu preču pieejamību tieši šī reģiona pircēju pieprasījumam. Uz RADU tirgu brauc tirgotāji no visas Latvijas. Kā pateicību par kopā būšanu un kopā darīšanu – lojālos tirgotājus sezonas noslēgumā –janvārī organizētāji aicina uz RADU tirgus balli RADU mājā, lai kopīgi arī atpūstos!