Skip to content

Rūķu našķis – 28.09.2019 – Doma laukumā

  • by

Rūķu našķis 28. septembrī no plkst.9.00 līdz plkst.17.00 pašā Vecrīgas sirdī – Doma laukumā (Pils ielas sākumā pretī Rīgas biržas ēkai), par godu skaistajai un latviskajai ieražai jau tradicionāli tiks rīkots rudens ražas svētku pasākums „Miķeļdienas gadatirgus”.
Miķeļdiena ir seni gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki, kas sakrīt ar kristīgās baznīcas svētku dienu 29. septembrī par godu virsenģelim Miķelim. Latvju dainās Miķelis saukts par godājamu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Svētku latviskais nosaukums ir apjumības jeb appļāvības, jo šajā dienā pēdējo reizi pļāva labību. Rīgas iedzīvotāji un viesi pasākumā kā ierasts varēs iegādāties daždažādas rudens ražas veltes un lietišķās mākslas meistaru darinājumus.

Acis priecēs Latvijas laukos augušu ķirbju un citu dārzeņu birums, ābolu, bumbieru, dzērveņu un brūkleņu grozi. Saimnieces piedāvās pašu gatavotus ievārījumus, sierus, kārdinošus spīdīgus pīrāgus un pašceptu maizi. Varēs baudīt un nopirkt svaigi mestu medu, gaļas kūpinājumus, gardas plekstes, zeltainas reņģes un citas zivis, jo Miķeļi iekrita visbagātākajā laikā, tādēļ mielasta galds šai dienā bija ēdienu pārpilns. Savukārt amatnieku teltīs varēs atrast gan etnogrāfiskus, gan mūsdienīgus izstrādājumus – tekstilu, keramiku, rotas, koka darinājumus un daudz ko citu! Pasākumu vadīs Valters Krauze Uz skatuves:
10:00 Kapela HĀGENSKALNA MUZIKANTI
10:45 Bērnu vokālais ansamblis MAGONĪTE
11:10 Bērnu deju ansamblis TEIKSMIŅA
11:35 Bērnu vokālais ansamblis MOMO
12:00 Orķestris Rīga
13:00 Bērnu deju ansamblis DZĪPARIŅŠ, Tautas deju kolektīvs DZĪPARS
13:25 Koklētāju ansamblis PŪT, VĒJIŅI
13:50 Deju kopa MARMALE
14:20 Jauktais koris SONANTE
14:40 Folkloras kopa RIJA
15:20 Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis LĪVLIST
16:00 Grupa ZELTA KNIEDE