Skip to content

Rūķu našķis – 29.07.2017 – Valmierā

  • by

VALMIERA VIRMO 2017

No 27. līdz 30.jūlijam norisināsies Valmieras pilsētas svētki, īpašai noskaņai virmojot gan tradicionālās, gan jaunās norisēs. Savukārt vakara koncertos valmieriešus un pilsētas viesus priecēs Valmieras Drāmas teātra aktieri, leģendārā grupa “Jumprava”, kā arī par lustēšanos rūpēsies Intars Busulis un Abonementa orķestris, grupas “Dzelzs Vilks”, “Tumsa”, “Džentlmeņu špagats” un “Vēja radītie”.

Sestdien, 29.jūlijā, no plkst.9.00 Lāčplēša, Tērbatas un Strautu ielās būs pulcējušies tirgotāji un amatnieki no dažādām Latvijas pusēm, atrādot jaunākos darinājumus, kārdinot ar gardumu smaržām, aicinot iegādāties gan saimniecībā, gan prāta un ķermeņa palutināšanai noderīgas preces. Savukārt Valmieras pils un muzeja teritorijā interesenti aicināti apmeklēt “Gardēžu pili”. Tur būs pavāru meistarklases un dažādu gardumu baudīšanu kopā ar restorāniem “Rātes Vārti”, “Dikļu pils”, “Valmiermuižas alus virtuve”, “3 pavāru restorāns Tam labam būs augt” un “Rocket Bean Roastery”, izceļot Eiropas gastronomijas reģiona aktivitātes un piedāvājumu “Ar dabu šķīvī”. Tāpat apmeklētājus priecēs “Ar Gardu muti” Latvijas lauku labumu tirdziņš un amatnieku piedāvājums, kā arī speciāla “Gardēžu pils” muzikālā programma un tematiskās radošās darbnīcas.

Pilsdrupu un muzeja teritorijā norisināsies četru reģionu konkursa “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā” Vidzemes posms, prezentējot mājās gatavotu un noformētu siera, biezpiena un maizes gardumu. Savukārt Valmieras garšu toreiz un tagad atklāt tematiskā ekskursijā no plkst.18.00 aicinās Valmieras Tūrisma informācijas centrs.

Pilns pasākuma apraksts: www.valmiera.lv