Skip to content

Rūķu našķis – 29.12.2018 – Limbažos

  • by

Viens no šī gada jaunumiem Limbažu vecpilsētā ir atjaunots Burtnieku ielas 2 nams, kas kopā ar Veco rātsnamu Limbažos veido vienotu Burtnieku ielas iekšpagalmu.
Uzreiz pēc Ziemassvētkiem pirms Jaunā gada sagaidīšanas 29.decembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Limbažos, Burtnieku ielas 2 iekšpagalmā, Limbažu novada mājražotāju kooperatīvs “Limbažu novada lauku labumi” sadarbībā ar Limbažu novada tūrisma informācijas centru aicina uz Radošu darbošanos jaunajā iekšpagalmā un Burtnieku ielas 2 namā.
Pasākumā īpaši aicinām mazos apmeklētājus, lai rosītos radošajās darbnīcās- ģipša svečtura veidošana cūciņas formā, salmu cūku darināšana, sveču liešana, ādas piekariņu veidošana un citas radošas nodarbes.
Cūkas simbola izvēle nav nejauša- 2019.gada dzīvnieks aizgādnis būs dzeltenā zemes Cūka, kas nomainīs dzeltenā zemes Suņa gadu. Turklāt arī vēstures liecībās cūkas jau sākot no viduslaikiem Limbažu vēsturē ir viens no visvairāk dokumentos minētajiem mājdzīvniekiem. Iekšpagalmā rosīsies arī amatnieki, būs iespēja iegādāties vietējo mājražotāju gardumus svētku galdam. Tirdzniecība un amatniecība Limbažos bijusi aktīva jau no viduslaikiem, kad pilsēta bija dalībniece viena no 8 Latvijas Hanzas pilsētām. No Limbažu brīvgrāmatas arī redzams, no kā komplektējās pilsētiņas namnieki: tie bija tirgotāji. Neviens nedrīkstēja tirgoties ārpus pilsētas mūriem, jo tad tiktu apietas namnieku tiesības un intereses.
Uz tikšanos Limbažos!

Organizatori informē, ka pasākuma laikā tiks filmēts un/vai fotografēts. Fotogrāfijas un/vai video ieraksti var tikt izmantoti pasākuma publicitātes nodrošināšanai. Piedaloties pasākumā, dalībnieki apzinās un piekrīt, ka, iespējams, tiks fotografēti un filmēti. Dalībniekiem ir tiesības atsaukt piekrišanu turpmākai savu personas datu apstrādei, ja datu subjekts attiecīgajā materiālā ir tieši identificējams. Organizatori neuzņemas atbildību par trešo personu uzņemtām un publicētām fotogrāfijām un videomateriāliem.