Skip to content

Rūķu našķis 5. Ugunsskulptūru festivālā „Ugunsūdensroze” 2012, Madonas novada Biksērē

  • by

20.06.2012 – (no 21:00)5. Uguns skulptūru festivālā UGUNSŪDENSROZE 2012 pie Biksēres ūdenskrātuves šosejas P37 malā.

Saulgriežu naktī Madonas novada Biksērē 20.06. plkst. 23:00 Festivāla tēma “Pūķa sapņu dārzs”, kura iecere ir brīnumains uguns dārzs, kurš veidots no daudziem ilgspēlējošiem noskaņu objektiem un 3 lielajām skulptūrām.

Ugunsskulptūru festivāls „Ugunsūdensroze”, Madonas novada Biksērē, notiks 5. reizi. Šogad festivāla tēma ir “Pūķa sapņu dārzs” un tas tiek veltīts vasaras saulgriežu mistērijai, kad saule debesu jumā ir sasniegusi pašu augstāko punktu. Astronomiskie vasaras saulgrieži šogad ir 21. jūnijā pulksten 02:09. Tādēļ uguns skulptūras tiks iedegtas naktī no 20. uz. 21. jūniju. Uguns skulptūru festivāla mērķis ir uz senām vasaras saulgriežu tradīciju saknēm veidot jaunas mūsdienīgas uguns mistērijas.

Festivāla vadītāja pienākumus visus šos gadus ir uzņēmies tēlnieks Kārlis Īle, kas ir atzīts mākslinieks ne tikai Latvijā. Pēdējo gadu laikā Kārlis ar ļoti labiem un izciliem panākumiem ir piedalījies arī smilšu skulptūru un ledus skulptūru festivālos Krievijā, Amerikā, Ķīna, Turcijā u.c., kā arī veidojis daudzus citus mākslas objektus Latvijā. Ir ļoti liels prieks, ka neskatoties uz panākumiem pasaulē, viņš ar prieku katru gadu iegriežas Biksērē, lai ar savu un kolēģu radošā darba rezultātu priecētu Madonas novada ļaudis un viesus.
Mākslinieku komandā, kas šogad strādās Biksērē, var sastapt gan festivāla veterānus, gan jaunos māksliniekus. Visus piecus gadus festivāla darbā piedalās Andris Džiguns no Ērgļiem un Gundars Kozlovskis no Rēzeknes. Armands&Armands Vecvanagi festivāla darbā piedalīsies ceturto reizi, Maija Puncule un Aleksejs Geiko trešo, Ieva Saulīte un lietuviešu mākslinieks Donatas Mockus uguns skulptūras veidos otro reizi. Marta Prēdele Biksērē viesosies pirmo reizi. Pirmo reizi uguns skulptūru festivāla darbā piedalīsies arī Inese Valtere. Viņa pirms tam ir piedalījusies 2009. Gada metālmākslas simpozijā un Biksēres parkā joprojām ir skatāms viņas veidotais darbs „Rudens romantika”.
Šis uguns skulptūru festivāls ir iecerēts, kā brīnumains uguns dārzs, kurš tiks veidots no 11 dažādiem degošiem noskaņu objektiem, kurā kā vienojošais elements būs 2012. gada simbols Pūķis.

Pasākumu atbalsta Madonas novada pašvaldība, Sarkaņu pagasta pārvalde, vietējie uzņēmēji.
Organizatori Valda Kļaviņa t.29424739, Kārlis Īle 29262270
Ieeja teritorijā no plkst. 21:00. Darbosies bufete


Skatīt Rūķu našķis tirdzniecības vieta 5. Ugunsskulptūru festivālā „Ugunsūdensroze” 2012, Madonas novada Biksērē lielākā kartē