Skip to content

Rūķu našķis Dārza svētkos Krimuldas muižā

  • by

16.06.2012 – (12:00 – 16:00)Krimuldas muižas dārzā netālu no Siguldas gaisa trošu vagoniņa bungee.lv

16.jūnijā Krimuldas muižā notiks Dārza svētki, aicinot ikvienu – lielu un mazu – izbaudīt vasarīgu sestdienu vienā no skaistākajām vietām Siguldas novadā.

Svētku apmeklētājiem būs iespēja apskatīt vairākas ziedu izstādes. Muižas dārzā būs krāšņa peoniju izstāde, kas taps sadarbībā ar Siguldas dārzkopības un biškopības biedrību un peoniju selekcionāriem. Savukārt pils zālē būs skatāmas siguldietes V.Jansones gleznas ar ziedu motīviem. Svētku apmeklētājus ar pašdarinātu, ziedošu tērpu priekšnesumu priecēs studijas „Flora+” dalībnieces. Ikviens, kam kārosies, Dārza svētkos varēs nogaršot gan īpašo peoniju tēju, gan muižas vīnus, no kuriem daži gatavoti ne tikai no ogām un augļiem, bet arī ziediem.

Svētku laikā, no plkst. 12.00 – 16.00, alejā darbosies amatnieku tirdziņš, bet Krimuldas muižas saimniecisko centru varēs iepazīt, dodoties izjādē ar zirgu. Visas dienas garumā muižas parkā lieliem un maziem būs iespēja izlocīt rokas un kājas, spēlējot dažādas senas muižas spēles, tostarp izmēģinot staigāšanu ar koka kājām.

Vēl iespēja iejusties muižas laiku dzīvē būs, gan ietērpjoties un fotografējoties senajos tērpos izbraukuma foto salonā, gan dodoties tematiskās ekskursijās pa Krimuldas muižu. Savukārt just līdzi mīlas raizēm un priekiem aicinās brīvdabas izrāde „Īsa pamācība mīlēšanā”, kuru iestudējuši un ar panākumiem tuvā un tālā apkaimē izrāda Krimuldas tautas teātra aktieri kopā ar režisori Z.Zīli.

Dārza svētki tiek rīkoti, atzīmējot dubultu jubileju Krimuldas muižā – 2012.gadā aprit 190 gadi, kopš Gaujas senielejas krastā stāv skaitā, klasicisma stilā būvētā Krimuldas pils, bet 90 gadu ir pagājuši no 1922.gada, kad te Latvijas Sarkanais Krusts ierīkoja ārstniecības iestādi, pateicoties kurai, Krimuldas muiža Siguldas novadā tiek atpazīta ar sanatorijas vārdu. Par godu šiem notikumiem, Krimuldas muižas parādes pagalmā Dārza svētku laikā tiks atklāta atjaunotā strūklaka, bet pils lielās zāles logus rotās jauni, vēsturiski atbilstoši mežģīņu aizkari. Savukārt, atzīmējot ārstniecības iestādes dzimšanas dienu, svētkos kopā tiks aicināti esošie un bijušie darbinieki un sauļošanās lieveņa hallē tiks atvērta ekspozīcija par sanatorijas vēsturi.

Pasākuma programma:

Plkst.12.00 Dārza svētku atklāšana – muzikāls sveiciens no Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēkņiem un direktora Guntara Zvejnieka;
Plkst.12.30 Muižas atjaunotās strūklakas atklāšana un svētku sveicieni no studijas „Flora+” dalībniecēm un vadītājas Anitas Pirogas;
Plkst.13.00 Mākslinieces Villijas Jansones gleznu izstādes atvēršana;
Plkst.13.30 Selekcionāra Aldoņa Vēriņa stāstījums par peonijām;
Plkst.14.00 Krimuldas novada Tautas teātra brīvdabas izrāde „Īsa pamācība mīlēšanā”, režisore Zane Zīle;
Plkst.15.30 Ekskursija „Sanatorijai Krimuldas muižā 90” kopā ar rehabilitācijas centra darbinieci Mārīti Vītolu;
Plkst.16.00 Sanatorijas bijušo un esošo darbinieku atmiņu pēcpusdiena (ieeja pasākumā, sākot no plkst.11.00)

Uz tikšanos Krimuldas muižā!

Krimuldas muižas Dārza svētkus un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas aktivitātes jubilejas gada ietvaros atbalsta Siguldas novada pašvaldība un Eiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai.


Skatīt Rūķu našķis tirdzniecības vieta Krimuldas muižas dārzā lielākā kartē