Skip to content

Rūķu našķis Doma laukumā – Miķeldienas gadatirgū 27. septembrī

Miķeļdienas gadatirgus doma laukumā27.09.2014 – (9:00 – 17:00)Miķeļdienas gadatirgū – Doma laukumā. Rūķu našķi meklējiet dzeltenā nojumē – Pils ielā.

Ikgadējs gadskārtu ieražu pasākums. Miķeļdienas gadatirgū var nobaudīt dažādus lauku labumus – ābolus, ķirbjus, cūku pupas, dzērvenes, zāļu tējas, medu, maizi un speķi, kā arī atrast sev tīkamākos sēņu grozus, māla podus, cimdus, zeķes, zābaciņus un daudzus citus gan skaistus, gan praktiskus Latvijas amatnieku darinājumus.

Miķeļdiena jeb ražas svētki ir rudens saulgrieži, kad diena kļūst tikpat gara cik nakts un iestājas astronomiskais rudens. Miķeļdienas gadatirgū var nobaudīt un iegādāties visdažādākos lauku labumus – ābolus, ķirbjus, dzērvenes, zāļu tējas, medu, maizi un speķi, kā arī atrast sev tīkamākos sēņu grozus, māla podus un daudzus citus Latvijas amatnieku darinājumus.

Miķeļi ir rudens saulgrieži, kad saule pagriežas uz ziemas pusi, tāpēc diena un nakts ir vienā garumā. Zemkopim tas ir svarīgs pieturas punkts, ir padarīti nozīmīgākie darbi, palēnām norimst arī rosība uz lauka. Miķeļi iekrīt dabas un lauku veltēm visbagātākajā gadalaikā, un tie ir arī ražas svētki.

Tiekamies Miķeļdienas gadatirgū!