Skip to content

Sama modināšanas svētki Koknesē – 17.05.2014

  • by

Sestdien, 17. maijā, Koknesē piekto pavasari ar Sama modināšanas svētkiem atklās tūrisma sezonu. Otro reizi Koknesē notiks Latvijā jau pazīstamais Tvīda brauciens.

16. maija vakarā no pulksten 18 pie Ragāļu kroga svētku svinētāji būs gaidīti Tvīda brauciena ieskaņas pasākumā. Vintage – krāmu tirdziņš piedāvās lielisku iespēju saposties Tvīda braucienam – tērpus un aksesuārus retro stilā varēs mainīt, pirkt, pārdot, arī iznomāt. Tvīda stila darbnīcā sniegs padomus kā izveidot oriģinālu tērpa koptēlu, bet radošās darbnīcas “Lolitas skapis” dekupāžas meistarklasē gatavos tērpu aksesuārus un rotājumus velosipēdam. Svētku noskaņu rosinās Ērenpreisa darbnīcas velosipēdu parāde, retro brīvdabas kino, spēlmaņu kopas “Skutelnieki” muzicēšana un ballīte ar dīdžeju.

Radošās darbnīcas un retro fotosalons turpinās darboties 17. maija rītā pulksten 9 pie tirgus laukuma uz estrādes Kokneses parkā, kur jau stundu iepriekš būs sākusies gadatirgus rosība. Tirgus laukumā meklējiet arī Rūķu našķi. Bērnus gaidīs piepūšamās un citas aizraujošas atrakcijas. Šajā laikā sāksies izjādes ar zirgiem, vizināšanās zirga pajūgā un ekskursijas ar elektromobili. No pulksten 10 estrādē Sams aicinās reģistrēties Tvīda braucienam, lai pulksten 11, turpat no estrādes, iedūcinātu startu gaidītajai velo un tērpu parādei pa Kokneses ielām. Rīdzinieki uz braucienu pagūs ierasties, ja no galvaspilsētas izbrauks pulksten 8.30 ar vilcienu Rīga-Krustpils, kurš Koknesē piestās pulksten 10.08. Ļoti ceram, ka arī dzelzceļa stacijās: Salaspilī, Ogrē, Lielvārdē, Skrīveros vai kādā citā būs pasažieri, kas vēlēsies izbaudīt neaizmirstamu svētku sajūtu Koknesē! Koknesieši jūs gaidīs! Krāšņā tērpu un velosipēdu parāde noslēgsies ar kopīgu fotografēšanos Kokneses pilsdrupās, bet atgriežoties estrādē izraudzīs un suminās atraktīvāko Tvīda pāri. Konkursa gaitā pie sava titula tiks garāko ūsu un bižu īpašnieki.

Dienas vidū klāt būs laiks viduslaiku sporta spēlēm, starp kurām lielā cieņā koknesiešiem ir mūku futbols. Pulksten 15 estrādē skatītāji būs gaidīti novada deju kolektīvu koncertā.

Šogad pirmo reizi „Kokneses Tūrisma centrs” piedalīsies starptautiskajā akcijā „Muzeju nakts” – pulksten 20 izgaismotajās Kokneses viduslaiku pilsdrupās sāksies pasākums „Kad ik akmenī dzīvība pulsē”. Apmeklētāju paviljonā šajā vakarā atklās restaurētu senlietu priekšmetu ekspozīciju. Ikviens varēs izmēģināt metamo cirvju un šķēpa mešanu mērķī, monētu kalšanu, nobaudīt gardo uguns zupu, piedalīties orientēšanās pārgājienā.

Sama modināšanas svētku noslēgumā estrādē grupa „Mākoņstūmēji” spēlēs zaļumballi.

17. maijā lai visi ceļi ved uz Koknesi!