Skip to content

Sama modināšanas svētki Koknesē

  • by

19.05.2012 – (9:00 – 14:00)Sama modināšanas svētku laikā Rūķu našķi būs iegādājami Kokneses Zaļā tirgus laukumā netālu no veikaliem Maxima un Mego


Skatīt Rūķu našķis tirdzniecības vieta Kokneses Zaļā Tirgus laukumā lielākā kartē

Informācija par pasākumu no portāliem:


19. maijā visas dienas garumā Koknesē jau otro gadu norisināsies Tūrisma sezonas atklāšana – „Sama modināšanas svētki”. Šajā dienā tiek atzīmēta arī Starptautiskā Hanzas diena, kas aicina visus interesentus iepazīt Hanzas pilsētas vēsturi un šodienu. Tā kā Koknese ir Senā Hanzas pilsēta, ar bagātu kultūrvēstures mantojumu un aktīvu darbošanos mūsdienās, aicinām 19. maijā būt klāt lielajos „Sama modināšanas svētkos”, kur redzēsiet un sajutīsiet gan viduslaiku „elpu”, gan koknesiešu aktīvo darbošanos, saglabājot paaudžu paaudzēs iekoptās tradīcijas un kultūrvēsturisko vidi.

Arī šogad Kokneses Tūrisma centrs, sadarbībā ar novada domi, iestādēm un uzņēmējiem, ir parūpējušies par aktivitātēm dažāda vecuma pasākuma apmeklētājiem.

Dienas laikā būs iespēja sekot „Pērses meitenes” un viņas palīgu gaitām, kuri apmeklētājiem atklās interesantākās pasākuma norises vietas un iepazīstinās ar svētku norisi.

Aktīvākie pasākuma dalībnieki, sakrājot zīmodziņus dažādās pasākuma norises vietās un aizpildot Lielā sama loterijas talonu, varēs cīnīties par dažādām balvām un galveno balvu no kompānijas „Tallink” – kruīza biļeti braucienam uz Stokholmu 4 personām. Loterijas dalības taloni un noteikumi būs pieejami pasākuma dienā (19. maijā) tirgus laukumā Tūrisma informācijas centra teltī. Loterijas izloze notiks svētku noslēguma pasākumā Kokneses pilsdrupās plkst. 17.00. Spēcīgākie Sama modinātāji varēs sacensties virves vilkšanā, savukārt Blaumaņa pagalmā būs iespēja baudīt muzikālus priekšnesumus, dejas un jautrību. Aktīvās atpūtas cienītājus, kā arī visus interesentus, aicinām doties apskatīt jaunatvērto dabas taku uz Likteņdārzu un ļauties aktīvai atpūtai nūjojot. Visi dziesmu un mūzikas draugi aicināti uz koru sadziedāšanos Kokneses luterāņu Baznīcā.

Parkā pie koka skulptūras būs iespēja vērot brāļu Ivara un Aigara Rūrānu darbošanos koktēlnicības radošajā darbnīcā.

Sekojot „Pērses meitenei”, būsiet laipni gaidīti izbaudīt „Ceļojumu laikā” pilsdrupās, kur kopīgi vārīsim „uguns zupu”, dosimies laivu braucienā, cepsim mandeles, darbosimies radošajās darbnīcās un apskatīsim ieroču kolekcijas, kā arī būs iespēja to visu iemūžināt fotogrāfijās. Pie Kokneses estrādes aicinām iesaistīties azartiskās sacensībās, izjūtot viduslaiku garu, spēlējot mūku futbolu, velkot virvi un sacenšoties ratu ripināšanā.

Pasākuma noslēgums plkst. 17:00 Kokneses pilsdrupās.

Informācija par pasākuma norisi varēsiet iegūt Kokneses tūrisma centra informācijas teltī tirgus laukumā!

Tiekamies 19. maijā – „Sama modināšanas svētkos” Koknesē!

Informācija par pasākumu: tālr. 65161296 Informācija par gadatirgus norisi un pieteikšanos: 65133640

Pasākuma atbalstītāji:

Kokneses novada dome, bioloģiskā saimniecība „Sidrabi”, Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs, SIA „Pērsejas”, SIA „Tallink”.